infolinia:
+48 33 8448 200
Projekty i inwestycje Unijne
  • język migowy
  • BIP
Strona główna/O Nas/Projekty i inwestycje/Rządowe/Ocieplenie Budynku Nr 3 i Budynku Nr 4 Wraz z Modernizacją (..)

Ocieplenie Budynku Nr 3 i Budynku Nr 4 Wraz z Modernizacją Kotłowni Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu

11 . 04 . 2019

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W dniu 11.04.2019 została zawarta umowa z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Ministerstwie Śwrodowiska o dofinansowanie w formie pozyczki oraz umowa o dofinansowanie w formie dotacji dla inwestycji pod nazwą:

„Ocieplenie budynku nr 3 i budynku nr 4 wraz z modernizacją Kotłowni Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu”.

Wartość dofinansowania w formie dotacji wynosi do 3 815 130 PLN, natomiast w formie pożyczki do 423 903,PLN.

Planowany termin realizacji do 30.09.2019 rok.

W zakres inwestycji wchodzi budowa kotłowni gazowej, wraz układu kolektorów słonecznych dla potrzeb wentylacji i ciepłej wody użytkowej, wykonanie wezła zmieszania pompowego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oświęcimu. Projektowana kotłownia gazowa będzie wyposażona w trzy kondensacyjne kotły gazowe po 1 000 kW każdy przy parametrach czynnika grzewczego 40/30 oC – łączna moc wyniesie 3 MW. Kotłownia będzie dostarczać ciepło głównie na cele przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz zasilania układu technologicznego wentylacji wentylacji mechanicznej.

W celu zmniejszenia kosztów przygotowania ciepłej wody użytkowej projektuje się układ do pozyskiwania energii słonecznej. Układ ten złożony będzie z 60 kolektorów słonecznych podzielonych na dziesięć paneli złożonych z 6 kolektorów.

W ramach zadania zostana ocieplone dwa budynki szpitalne :

  • Pawilon nr 3, w którym miesci się Oddział Neurologiczny wraz z poddodziałem Udarowym, Centrum Kardiologii oraz poradnie specjalistyczne.
  • Pawilon nr IV, w którym miesci się Oddzał Pchychosomatyki i Psychiatrii, Pododdział Chemioterapii Dziennej i Apteka Szpitalna.
do góry