infolinia:
+48 33 8448 200
Projekty i inwestycje Unijne
  • język migowy
  • BIP
Strona główna/O Nas/Aktualności/"Wszystkie ręce na pokład " - Spotkanie ws. Inwestycji

"Wszystkie ręce na pokład " - Spotkanie ws. Inwestycji

22 . 02 . 2021

Dziś placówkę odwiedził wojewoda małopolski Łukasz Kmita

W spotkaniu z dyrektorem Edwardem Piechulkiem i pracownikami Szpitala uczestniczyli również posłowie Rafał Bochenek i Krzysztof Kozik oraz starosta oświęcimski Marcin Niedziela i wicestarosta Paweł Kobielusz. Obecny był również dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie Artur Baranowski. Podczas wizyty omówiono realizację inwestycji polegającej na rozbudowie instalacji tlenowej, na którą oświęcimski Szpital otrzymał dotację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W imię zasady: „wszystkie ręce na pokład”

Niebawem minie rok od potwierdzenia pierwszego zakażenia koronawirusem w Małopolsce. Mamy za sobą ogrom doświadczeń. Epidemia zmieniła naszą rzeczywistość, ale pokazała też siłę szpitali powiatowych. W walce z koronawirusem musi bowiem obowiązywać zasada: wszystkie ręce na pokład – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita

Dziękuję Szpitalowi w Oświęcimiu za wszystkie działania, które zostały tu podjęte, aby zabezpieczyć pacjentów z regionu. Wiem, że nie było łatwo. Wszyscy musieliśmy się mierzyć z nieznanym i nieprzewidywalnym. Dziękuję Państwu za elastyczność, z jaką wdrażane były kolejne warianty scenariusza działań. Dziękuję za profesjonalizm i troskę o dobro pacjentów. Szpital w Oświęcimiu pokazał nie tylko swoją doskonałą pracę zespołową, ale także świetną współpracę ze Szpitalem w Chrzanowie. Stworzyli Państwo modelowy przykład działania w zgranym tandemie, opartego na ścisłej współpracy w imię wspólnych celów, jakimi była i jest nadal efektywna opieka zarówno nad pacjentami covidowymi, jak i niecovidowymi – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita na spotkaniu z kadrą oświęcimskiego Szpitala.

Współpraca na linii rząd – samorząd układa się jak najlepiej. Na ziemi oświęcimskiej rządowe inwestycje są realizowane, czego dowodem jest budowa instalacji tlenowej w tym szpitalu - podkreślił poseł Rafał Bochenek.

Pandemia się skończy, ale sprzęt przekazany placówkom ochrony zdrowia pozostanie. Inwestycje, które są realizowane w okresie pandemii, będą nam służyć przez kolejne lata – dodał poseł Krzysztof Kozik.

Wysoka ocena działalności szpitala jest wynikiem dobrej współpracy pomiędzy samorządem i dyrekcją szpitala. Na ręce dyrekcji składam podziękowanie dla całej kadry medycznej placówki - mówił starosta oświęcimski Marcin Niedziela.

do góry