infolinia:
+48 33 8448 200
Projekty i inwestycje Unijne
  • język migowy
  • BIP
Strona główna/O Nas/Aktualności/Stop hejt. Pamiętaj o odpowiedzialności za swoje słowa.

Stop hejt. Pamiętaj o odpowiedzialności za swoje słowa.

10 . 05 . 2024

Napisać o jedno zdanie za dużo w Internecie nie jest trudno. Od dłuższego czasu zmagamy się z hejtem kierowanym w stronę Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Każdy wpis jest analizowany pod kątem podjęcia stosownych kroków w celu wyjaśnienia opisywanych sytuacji, w celu przeciwdziałania wszelkich nieprawidłowościom w Szpitalu.

Jednakże coraz częściej mamy do czynienia z nieprawdziwymi informacjami naruszającymi dobre imię oraz reputację  Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

Po dokonaniu analizy prawnej została podjęta decyzja o wniesieniu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa z art.212 k.k.

Par. 1 Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania publicznego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

Par. 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w par.1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

v

do góry