infolinia:
Projekty i inwestycje Unijne
  • język migowy
  • BIP
Strona główna/O Nas/Aktualności/Spotkanie zespołu ds. współpracy na Rzecz Zdrowia (..)

31 . 10 . 2022

Zdjęcie ze spotkania oraz loga wybranych jednostek w nim uczestniczących: Centrum Zdrowia Psychicznego, Powiat Oświęcimski, Powiatowy Szpital w Oświęcimiu, Fundacja PrzytulZ inicjatywy Powiatu Oświęcimskiego we współpracy ze Szpital Powiatowy w Oświęcimiu, oraz przy wsparciu psychiatrycznym i psychologicznym ze strony Fundacji PrzytulJA w dniu 27.10.2022 r. miało miejsce Spotkanie zespołu ds. współpracy na Rzecz Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży z Powiatu Oświęcimskiego.

W spotkaniu tym wzięło liczne grono:

• Andrzej Skrzypiński - Starosta Powiatu Oświęcimskiego,
  • Teresa Jankowska - Członkini Zarządu Powiatu Oświęcimskiego
  • Edward Piechulek - Dyrektor Szpital Powiatowy w Oświęcimiu
  • Monika Stalica - Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu
  • Anna Skowronek - lekarz specjalista psychatra , Prezes Fundacji PrzytulJA, Ordynator Oddziału Dziennego Psychiatrycznego w Szpital Powiatowy w OświęcimiuTomasz Orłowski- psycholog , członek Fundacji PrzytulJA,
  • pracownik Oddziału Dziennego Psychiatrycznego w Szpital Powiatowy w Oświęcimiu
  • oraz przedstawiciele:
    • Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych z Powiatu Oświęcimskiego,
    • Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Oświęcimiu,
    • Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu,
    • Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu
    • Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu,
    • Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu.

Dziękujemy przybyłym Dyrektorom, Pedagogom oraz Psychologom ze szkół Powiatu Oświęcimskiego.
Podczas spotkania omówiono wyniki ankiet przeprowadzonych w szkołach ponadpodstawowych odrębnie dla uczniów i pedagogów.

Wyniki nie pozostawiają wątpliwości, co do konieczności podjęcia wspólnych działań mających na celu pomoc młodym mieszkańcom Powiatu Oświęcimskiego.

To pierwsze spotkanie dało możliwość wyciągnięcia wniosków, które prowadzą do konieczności podjęcia działań i organizacji kolejnych spotkań mających na celu wypracowanie modelu psychologicznego wsparcia dla dzieci i młodzieży.