infolinia:
+48 33 8448 200
Projekty i inwestycje Unijne
  • język migowy
  • BIP
Strona główna/O Nas/Aktualności/Program poświęcony czynnikom ryzyka i profilaktyce udaru (..)

Program poświęcony czynnikom ryzyka i profilaktyce udaru mózgu

21 . 05 . 2021

Program poświęcony czynnikom ryzyka i profilaktyce udaru mózgu pt. „Jak ustrzec się udaru mózgu”

Zespół Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu zaprasza na bezpłatne badania dopplerowskie, które są adresowane  do kobiet i mężczyzn od 40 roku życia, szczególnie dla osób narażonych na niedokrwienny udar mózgu, u których dodatkowo występuje przynajmniej jeden z czynników takich jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, zaburzenia rytmu serca, choroby serca, przebyty udar, uzależnienie od tytoniu

Badania będą wykonywane od 07.06.2021r. w Budynku Głównym Szpitala ( I piętro, gabinet nr 120). Rejestracja telefoniczna rozpoczyna się od 24.05.2021r. od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00-10.00 pod numerem  33 844 83 12 lub osobista w gabinecie nr 116.

Ilość badań ograniczona.

Badanie przepływu w tętnicach metodą Dopplera jest metodą wykorzystującą falę ultradźwiękową (metoda ultrasonograficzna). Umożliwia rejestrowanie prędkości przepływu krwi w badanych naczyniach i na tej podstawie wykrywa zmiany patologiczne, takich jak zwężenie lub niedrożność tętnic. Pozwala na badanie tętnic zaopatrujących mózg w odcinku przed wejściem do jamy czaszki (czyli w miejscach, gdzie zmiany patologiczne występują najczęściej), a także w ich głównych rozgałęzieniach wewnątrz czaszki. Badanie jest bezbolesne, trwające od kilku do kilkunastu minut i wykonywane jest w pozycji leżącej.  

Program finansowany z budżetu Powiatu Oświęcimskiego.

do góry