infolinia:
+48 33 8448 200
Projekty i inwestycje Unijne
  • język migowy
  • BIP
Strona główna/O Nas/Aktualności/Podziękowanie dla Ratowników

Podziękowanie dla Ratowników

14 . 10 . 2022

Dziś, mamy dzień ratownika medycznego.

Ratownik medyczny udzielający pomocy medycznej

Podczas pobytów w szpitalach, których, w trakcie mego życia się już trochę zebrało miałam styczność nie tylko z lekarzami, pielęgniarkami, ale także ratownikami medycznymi.

Już od pierwszych chwil, po przyjściu na świat, stoczyłam walkę o życie, ktoś pomógł mi, ją wygrać, wówczas byłam za mała, aby to sama pamiętać, opowiadano mi, ale dzięki nim jestem tu wśród Was.

Później przypuszczamy, że przeszłam drugie niedotlenienie, też niewiele pamiętam, tyle, że odczuwam skutki tego zdarzenia do dziś.

Natomiast w ubiegłym roku trafiłam niestety na SOR - Szpital Powiatowy w Oświęcimiu i tu przebieg pobytu pamiętam doskonale, wtedy, to właśnie ratownicy pobierali krew, przygotowywali do badań. Podłączali kroplówki nawadniające i uśmierzające ból.

Myślę, że w tym dniu, to wspaniała chwila, aby im, jak i całej ekipie, która się mną, w ten czas opiekowała z całego serca podziękować oraz życzyć dużo zdrowia, siły, aby mogli dalej ratować ludzkie życie, wytrwałości, satysfakcji z wykonywanej codziennej ciężkiej, ale bardzo potrzebnej nam pracy

Z serdecznymi pozdrowieniami
Joanna Wawrzyniak

W imieniu pracowników Szpital Powiatowy w Oświęcimiu - Ratowników Medycznych serdecznie dziękujemy Pani Joannie za miłe słowa. Życzymy dużo zdrowia.

do góry