infolinia:
+48 33 8448 200
Projekty i inwestycje Unijne
  • język migowy
  • BIP
Strona główna/O Nas/Aktualności/Komunikat w sprawie spotkania w Małopolskim Urzędzie (..)

Komunikat w sprawie spotkania w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie

22 . 10 . 2020

W dniu 20 października 2020 r. w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie miało miejsce spotkanie, w którym udział wzięli wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec, Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej  w Oświęcimiu Edward Piechulek, oraz Dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie Artur Baranowski.

Efektem rozmów jest ustalenie Strategii walki z koronawirusem SARS-Cov-2 dla Małopolski Zachodniej oparciu o współpracę pomiędzy ZOZ w Oświęcimiu i Szpitalem Powiatowym w Chrzanowie.

Podczas spotkania podjęto decyzję, że od 26 października placówka w Chrzanowie przeznaczy dla pacjentów z COVID-19 80 łóżek, 2 stanowiska intensywnej terapii i 7 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia. Z kolei w szpitalu w Oświęcimiu liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 wyniesie 75, a dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia będzie przygotowanych 10 izolatek. Co istotne, w oświęcimskim szpitalu znacząco zwiększy się liczba stanowisk intensywnej terapii. Dotychczas było ich 6, a niebawem będzie 20. I to właśnie ten szpital będzie pełnił wiodącą rolę w regionie, jeśli chodzi o walkę z koronawirusem.

Uczestnicy spotkania podkreślają, iż w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, ustalenia powyższe mogą ulec zmianie.

Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita zapewnił o działaniach mających na celu poszukiwanie miejsc dla pacjentów ze stwierdzonym SARS-CoV-2 na terenie Krakowa, co znacznie odciąży Zespół Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu.

Takie rozwiązanie wypracowane zostało przez Starostę Oświęcimskiego Marcina Niedzielę we współpracy z Dyrekcją Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu w celu optymalnego zagwarantowania opieki medycznej dla Pacjentów Powiatu Oświęcimskiego.

W szpitalu będzie prowadzone leczenie w pozostałych oddziałach specjalistycznych na dotychczasowych zasadach ze szczególnym uwzględnieniem aktualnych problemów epidemiologicznych.

 

do góry