infolinia:
+48 33 8448 200
Projekty i inwestycje Unijne
  • język migowy
  • BIP
Strona główna/O Nas/Aktualności/Budowa Centrum Diagnostycznego oraz przebudowa fragmentu (..)

Budowa Centrum Diagnostycznego oraz przebudowa fragmentu budynku Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu – w związku z COVID-19

16 . 01 . 2023

W dniu 09.01.2023r. Szpital Powiatowy w Oświęcimiu odwiedzili Krzysztof Kozik Poseł na Sejm RP, Rafał Bochenek, Łukasz Kmita - Wojewoda Małopolski, Andrzej Skrzypiński Starosta Powiatu Oświęcimskiego, oraz Pani Joanna Bogacz - Dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Wysoki poziom świadczonych usług medycznych, poszanowanie praw pacjenta i budowanie bezpieczeństwa zdrowotnego – tak można streścić misję Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu.

Ta misja przekłada się także na nieustanne poszukiwanie dróg rozwoju, a także wdrażanie w razie potrzeby ponadprzeciętnych rozwiązań. To bardzo ważne, szczególnie dla mieszkańców powiatu oświęcimskiego, aby tak duża placówka medyczna podążała śmiało za trendami i możliwościami, jakie daje współczesny rozwój nauki czy technologii.

Centrum Diagnostyczne z pewnością jest jednym z tych elementów, które poszerzają możliwości Szpitala. Gratuluję tej ambitnej inwestycji i życzę jej szybkiego sfinalizowania – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Szpital Powiatowy w Oświęcimiu realizuje dużą inwestycję budowlaną przy wsparciu środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 .Zadanie pn. „Budowa Centrum Diagnostycznego oraz przebudowa fragmentu budynku Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu – w związku z COVID-19” – otrzymało dofinansowanie w wysokości 2,4 mln zł ze strony Wojewody Małopolskiego.Powiat Oświęcimski dofinansował inwestycję w wysokości 3,0 mln zł.

Ze względu na zwiększoną liczbę zachorowań wśród dzieci na początku grudnia wojewoda małopolski zwrócił się do szpitali z oddziałami pediatrycznymi w sprawie uzupełnienia potencjału i zwiększenia dostępności łóżek ogólnopediatrycznych m.in. poprzez wprowadzenie dostawek łóżek dla dzieci zgodnie z istniejącymi potrzebami. Dziękuję szpitalom z oddziałami pediatrycznymi za aktywne działania w obecnej sytuacji, gdy notowany jest wzrost zachorowań u dzieci.

Każdy mały pacjent otrzymuje profesjonalną opiekę. Szpitale jak zawsze wykazują się elastycznością – tak ważną w przypadku wzmożonych zachorowań. To dowód głębokiego zrozumienia i dobrej współpracy, za co dyrektorom szpitali i personelowi medycznemu należą się wielkie podziękowania – podkreśla wojewoda Łukasz Kmita.

Wojewoda Łukasz Kmita spotkał się także z pracownikami i personelem medycznym Szpital Powiatowy w Oświęcimiu.

Spotkanie noworoczne było okazją do przekazania życzeń i podziękowań.Dziękuję personelowi medycznemu za codzienną pracę. Niech nowy rok będzie dla Państwa szczęśliwy i przyniesie Wam wszelką pomyślność zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu wyraża wdzięczność za wsparcie zarówno przez Pana Wojewodę Łukasza Kmitę jak i Pana Starostę Powiatu Oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego inwestycji Centrum Diagnostycznego w Szpital Powiatowy w Oświęcimiu. Dziękujemy za miłe słowa jakie popłynęły z ust szacownych gości i wyrazy szacunku do ciężkiej pracy personelu Szpital Powiatowy w Oświęcimiu.

do góry