infolinia:
+48 33 8448 200
Projekty i inwestycje Unijne
  • język migowy
  • BIP
Strona główna/O Nas/Aktualności/12 Maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

12 Maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

12 . 05 . 2022

Bez pracy pielęgniarek i położnych nie mógłby funkcjonować żaden szpital czy gabinet lekarski.To one od zawsze stoją “na pierwszej linii frontu” w walce z wszelkimi przypadłościami pacjentów. Położne zaś są obecne przy prawie każdych narodzinach. To one jako pierwsze trzymają nasze dzieci w dłoniach, okrywają je ciepłą pieluszką i uczą rodziców podstaw zajmowania się niemowlakami.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych został ustanowiony przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek w 1973 roku podczas Kongresu w Meksyku.
Musimy pamiętać, że bycie pielęgniarką to nie tylko zawód, to również misja oraz powołanie. Pielęgniarki wyróżniają się również specjalnymi predyspozycjami psychicznymi i fizycznymi, a także muszą dopasowywać się do zaistniałej sytuacji. Wymaga się od nich zdecydowania i szybkości w działaniu ale również empatii i opiekuńczości w stosunku do pacjentów.

W związku z dzisiejszym ich świętem, na co dzień życzymy wszystkim pielęgniarkom i położnym dużo zdrowia i sił do wykonywania swojej pracy ale również zrozumienia i wdzięczności ze strony pacjentów.

do góry