Polityka prywatności i pliki cookies
18 grudnia 2013
Informacja o współpracy
24 lipca 2014

Profilaktyka depresji

 

Program Profilaktyki Depresji i Rozpowszechniania Postaw Prozdrowotnych w Obszarze Zdrowia Psychicznego „Wyprzedzić smutek” realizowany przez Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie jest już drugą edycją (pilotaż w 2012, I edycja w 2013 r.). Oferta realizacji Programu w 2014 r. złożona przez Szpital zyskała po raz kolejny uznanie Województwa Małopolskiego, który wybrał Placówkę na realizatora Programu. Do realizacji programu włączyli się partnerzy, w tym Powiat Nowosądecki i Szpital im. dr. J. Dietla w Krynicy Zdrój.

 

Celem programu jest:

– zwiększenie świadomości społecznej w zakresie możliwości wczesnej identyfikacji i zapobiegania zaburzeniom depresyjnym,

– zwiększenie dostępności metod profilaktycznych dla mieszkańców Małopolski poprzez upowszechnianie informacji o dostępnych świadczeniach medycznych, takich jak: psychoedukacja, pomoc psychologiczna, psychoterapia, konsultacje psychiatryczne, poradnictwo dietetyczne i dotyczące stylu życia.

 

W ramach programu 600 osób z 5 subregionów Małopolski będzie mogło skorzystać z bezpłatnych porad profilaktycznych mających uchronić ich przed depresją.

 

Zapisy na porady odbywają się poprzez rejestrację telefoniczną w punkcie konsultacyjnym:

 

Szpital Powiatowy im. św. Maksymiliana,

  1. Wysokie Brzegi 4

Oświęcim

rejestracja telefoniczna 789 368 255

od poniedziałku do piątku od 7.00 do 15.00

 

oraz infolinię: 668 862 680

 

Porada profilaktyczna to osobista rozmowa z konsultantem, trwająca około godziny. Jest przeznaczona dla osób zdrowych, chcących ocenić stopień swojej psychicznej odporności na depresję. Zalecana jest również osobom, które nie czują się wystarczająco dobrze. Dowiedzą się, jak zapobiec pogorszeniu stanu zdrowia i odzyskać utracony dobrostan psychiczny.

Porady są II-stopniowe:

  • porada podstawowa,
  • porada kontrolna

 

Porady udzielane są przez przeszkolonych konsultantów posiadających wykształcenie                         i doświadczenie w psychologii, psychoterapii: psychologowie, psychoterapeuci, terapeuci, pracownicy socjalni, itp.

 

Więcej informacji o Programie na stronach:

www.profilaktykawmalopolsce.pl