Serce na nakrętki
25 września 2020
Lekarze z Zespołu Opieki Zdrowotnej usunęli z jamy brzusznej 25-letniej kobiety guza ważącego ponad 20 kilogramów.
5 października 2020

W dniu 29 września 2020 r. w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu miało miejsce uroczyste otwarcie lądowiska dla helikopterów

Obok reprezentujących Powiat Oświęcimski: wicestarosty Pawła Kobielusza, członków zarządu powiatu – Teresy Jankowskiej i Jerzego Mieszczaka, wiceprzewodniczącego rady powiatu Piotra Śreniawskiego oraz radnego powiatowego Józefa Szafrana obecni byli również: wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka, wicewojewoda Zbigniew Starzec i wiceprzewodnicząca sejmiku województwa małopolskiego  Iwona Gibas.

Modernizacja szpitalnego lądowiska kosztowała blisko pół miliona złotych. Została przeprowadzona dzięki środkom Powiatu Oświęcimskiego.

Podczas uroczystości nastąpiła prezentacja sprzętu zakupionego w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej w wysokości ponad 2,3 mln zł.  Szpital wzbogacił się m.in. o dwie dobrze wyposażone karetki ratunkowe, aparat przyłóżkowy rtg, dwa aparaty usg, ekg, defibrylator, pompy dwustrzykawkowe, materace przeciwodleżynowe, łóżka do intensywnej terapii, wózki do transportu pacjentów.

Władze Powiatu planują w najbliższym czasie kolejne inwestycje na terenie szpitala, wespół z Województwem Małopolskim zostanie sfinansowany zakupu najnowszej klasy 128-rzędowego tomografu za około 3,2 mln zł.

Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej składa serdecznie podziękowania za wsparcie działalności szpitala, podkreślając że w tych działaniach pacjent, a to głównie  mieszkaniec powiatu Oświęcimskiego jest najważniejszy.