Wstrzymanie przyjęć do oddziałów chorób wewnętrznych i planowych zabiegów chirurgicznych
25 listopada 2021
Srebrny Medal dla doktora Andrzeja Machalicy
25 listopada 2021
Nowoczesna stacja dializ przy szpitalu. Więcej miejsca i wygoda dla pacjentów
▶ Po przeprowadzce z ul. Chemików, od sierpnia br. przy Szpital Powiatowy w Oświęcimiu funkcjonuje nowoczesny ośrodek dializ i poradnia nefrologiczna spółki Fresenius Nephrocare Polska. Dziś przedstawiciele władz Powiatu Oświęcimskiego uczestniczyli w oficjalnym otwarciu placówki. Obecny był także Krzysztof Kania, zastępca prezydenta Oswiecim – Miasto Pokoju – City of Peace.
▶ Szczególne słowa uznania należą się radnemu powiatowemu dr. Arturowi Mendykowi i śp. Marcinowi Niedzieli, którzy z determinacją dążyli do powstania placówki przy szpitalu.
▶ Stacja i poradnia nefrologiczna zlokalizowane są w nowym, parterowym budynku. Sąsiaduje on z pawilonem, w którym mieszczą się oddziały neurologii i kardiologii inwazyjnej. O szczegółach dot. wyposażenia obiektu mówiła dr Magdalena Sobaszek-Pitas. W liczącym 700 m kw. budynku mieszczą się trzy sale dializacyjne (z docelowo 25 stanowiskami), szatnie dla pacjentów, gabinety personelu, pomieszczenia socjalne.
▶ Powstanie tego obiektu to znakomity przykład właściwego partnerstwa publiczno-prywatnego – podkreślił starosta Andrzej Skrzypiński, wyrażając uznanie dla wszystkich, dzięki którym przy szpitalu powstał nowoczesny i funkcjonalny obiekt, z którego stale korzysta 100 pacjentów.